Budownictwo i architektura : Propozycja konkursowa Opery Metropolitalnej w Busanie / INDEX Architecture

INDEKS Architektura Konkurs Metropolitan Opera House w Busan jest okazją nie tylko do stworzenia nowego centrum sztuki widowiskowej w południowo-wschodniej Korei, ale także do ponownego rozważenia ikony w architekturze i jej obecności w mieście XXI wieku.
Współczesne rozumienie opery jest monumentalnym obiektem odłączonym od miasta i zaprojektowanym tak, aby można było je docenić za pomocą wybranych widoków.
W przeciwieństwie do tego.
Intermezzo ., zaprojektowany przez INDEX Architecture, dąży do przyjęcia języka ciągłości z jego kontekstem.
Architekci.
opis po przerwie.
Cierpliwie respektując złożoną organizację programistyczną, której wymaga duże centrum sztuki performatywnej, projekt sytuuje się jako krajobraz śródmiąższowy zajmujący płynną i efemeryczną przestrzeń między lądem a wodą.
Ostatecznie.
Intermezzo.
ma na celu zapewnienie światowej klasy obiektu operowego, handlowego i rozrywkowego, a także charakterystycznego punktu orientacyjnego działającego jako katalizator w ponownym połączeniu miejskiej tkanki Busan z historycznym związkiem z morzem.
.
INDEKS Architektura Busan tradycyjnie tworzy główną bramę z Korei do morza i do szerszego świata.
Chociaż jest to tylko druga co do wielkości metropolia w kraju i tylko 1/5 populacji megalitów w Seulu, odegrała ona ważną rolę w rozwoju Korei i jej historii.
Busan pojawił się jako siedziba regionalnej władzy podczas konfederacji w Gaya w dniach 42-562 ne, tworząc królewskie cmentarzysko przywódców Gaya, a także kluczowy szlak handlowy i ścieżkę kulturalną na wyspy Japonii.
W czasach średniowiecza Busan był oficjalnym terminem handlowym z Japonią i pomimo powtarzających się inwazji z całej Korei Prostej, mieściła się duża japońska społeczność (która ostatecznie osiadła w rejonie Choryang-dong przylegającym do miejsca zawodów).
W 1876 roku Busan stał się pierwszym międzynarodowym portem handlowym w Korei i stale się rozwijał, stając się piątą co do wielkości na świecie, obsługując prawie 13 milionów kontenerów w samym 2010 roku.
.
INDEX Architektura Oprócz międzynarodowego handlu, Busan zyskał reputację zarówno jako stolicy międzynarodowego biznesu, jak i turystyki.
Miasto gościło główne fora gospodarcze, takie jak APEC, a także duże międzynarodowe imprezy sportowe, w tym Igrzyska Azjatyckie, Mistrzostwa Świata w FIFA, a ostatnio ogłosiło, że będzie gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020.
W Busan znajduje się wiele popularnych miejskich plaż, a ciepły letni klimat przyciąga turystów z Korei i innych krajów do okolic plaż Haeundae i Gwangalli, z których wiele ma wiele ekskluzywnych sklepów i dzielnic mieszkalnych.
.
INDEKS Architektura W całej swojej historii i we współczesnej świadomości narodu, Busan stał się bramą dla Korei na świat.
Perspektywa podzielona przez siostrzane miasta Szanghaj, Rio de Janeiro i Barcelonę.
Projekt nowej ikony nabrzeża musi uwzględniać to usposobienie i dążyć do odzwierciedlenia poprzez swój projekt unikalnej pozycji Busan jako miejsca pomiędzy Koreą a światem.
.
INDEKS Architektura Proponowany projekt opiera się na operowej lub instrumentalnej konwencji.
Intermezzo.
aby poinformować o swojej koncepcji projektowej.
W tradycji europejskiej intermezzo lub intermezzi tworzyły interludium lub łącznik pomiędzy strofą muzyczną lub dramatyczną.
Choć często tematycznie lub tonalnie różniły się od otaczającej opery lub spektaklu muzycznego, utwory te nieuchronnie czerpały elementy głównej pracy, aby zachować ciągłość ogólnej wydajności, oferując jednocześnie wytchnienie dla publiczności i wykonawców.
W kontekście projektowania architektonicznego i urbanistycznego idea ta nabiera szczególnego znaczenia w lokalizacji takiej jak Busan, która rozwinęła tak silną historię i tożsamość jako port i miasto handlu.
Busan wyznacza przestrzeń między Koreą a światem, a jej struktura miejska pośredniczy w tym progu między lądem a morzem.
Biorąc pod uwagę aspiracje Busana, by stać się globalnym celem podróży, może wydawać się sprzeczne z intuicją proponowanie opery świętującej jej międzypokoleniowość .
Jednak w ten sam sposób, w jaki intermezzi, takie jak intermezzo w operze Cavalleria Rustica autorstwa Pietro Mascagni czy Felix Mendelssohn.
S przypadkowe utwory do Snu nocy letniej stały się bardziej znane niż główny korpus ich występów, tak czy inaczej Oczekiwano, że propozycja dla Opery Metropolitalnej w Pusanie pojawi się jako ikona, która przyciąga jego otoczenie.
.
INDEKS Architektura W kategoriach architektonicznych projekt osiąga się dzięki wykorzystaniu ciągłego krajobrazu złożonych samolotów, które wyłaniają się z nowej wyspy w dzielnicy przebudowy Portu Północnego, Jung-gu.
Programowe wymagania ilościowe najnowocześniejszego centrum wydajności zostały umieszczone na proponowanym islu
[przypisy: metalzbyt rzeszów, projekty hal magazynowych, refleks białystok ]

Powiązane tematy z artykułem: metalzbyt rzeszów projekty hal magazynowych refleks białystok