Nowoczesna architektura : Wideo: Ole Bouman, „Architektura nadawania”

W tym poważnym i wnikliwym wideo, dyrektor NAi, Ole Bouman, wykłada naszą wspólną potrzebę świętowania chwały architektury .
Wykład został nagrany w czerwcu 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Architektury (.
FESTARCH.).
Bouman po raz pierwszy omawia swoje próby zwiększenia publicznego zaangażowania w NAi, wymyślania na nowo roli instytucji architektonicznej .
Poprzez interaktywne wystawy i ulepszenia kapitału rekonfigurowany instytut próbuje stworzyć architekturę – coś większego niż życie, monumentalne w sobie.
W powiązanym pasku bocznym, Bouman omawia także cudownie Baudrillardian z NAi – Urban Augmented Reality.
aplikacja na smartfona.
Program pozwala Rotterdammerom na interakcję z przeszłymi, obecnymi i możliwymi krajobrazami miejskimi dzięki innowacyjnej, opartej na tłumie bazie danych georeferencyjnych.
Będąc częścią szerszego fenomenu aplikacji rozszerzonej rzeczywistości (AR), program oferuje fascynujący nowy sposób, w jaki społeczeństwo może dowiedzieć się o, a może nawet wpłynąć na rolę architektury w budowaniu sfery miejskiej.
Pozostała część wykładu koncentruje się na tym, jak.
Po imprezie.
na które zasługujemy tak bardzo, ponieważ pracujemy tak ciężko ,.
przypuszczalnie FESTARCH, musimy myśleć o tym, co jest przedmiotem dzisiejszej architektury. Temat ten ma formę: ARCHITEKTURA KONSEKWENCJI,.
siedmiopunktowy program do projektowania zdrowej, szczęśliwej i zrównoważonej przyszłości.
Tych siedmiu głównych kierowców.
do współczesnych inspiracji architektonicznych należą: dystrybucja żywności, zdrowie, wykorzystanie energii, reforma użytkowania ziemi, czas, spójność społeczna i tworzenie wartości.
W wykładzie znalazły się również przykłady projektów koncentrujących się na siedmiu punktach Boumana.
Można się zastanawiać, czy wezwanie Boumana do broni jest w istocie sygnałem pobudki, o którym mówiono, że jest lub jest w rzeczywistości pewnego rodzaju ustępstwem.
Sunstainability jest tak powszechny, że nie ma sensu po prostu zwracać uwagę na nowe problemy społeczne i środowiskowe, ale naprawdę chcemy wiedzieć, co możemy z nimi zrobić.
Mając to na uwadze, wykład Boumana jest bardziej pedagogiczny niż dydaktyczny; metodologia, którą Bouman omawia, oddaje architektowi służalczemu przyczyny pochodzące spoza pola.
Mała różnorodność projektów pokazanych jako realizacje punktów Boumana czerpie swoje zalety z postępów w dziedzinach, w których architekci mają niewielką wiedzę lub skuteczność: dystrybucja energii, rozwój kapitału kulturowego, rolnictwo i finanse.
Z pewnością jest coś, co pomaga w przyczynianiu się do przestrzennego urzeczywistnienia, ale to pozostawia małą wolę architektom.
To tak, jakby powiedzieć, że niewiele możemy zrobić, poza polem, aby pomóc innym zrealizować ich cele, i że.
Architektura.
jest w stanie służyć jako pojazd do zmiany.
Co Bouman zamierza powiedzieć o samej dziedzinie argumentując najlepszą ambicją dla architektów.
KONCEPCJI.
ma służyć jako położna dla ducha czasu.
Każdy student historii architektury może zgodzić się, że nasza zawsze była wielkością z zastrzeżeniami; być może ten sposób Boumana na taki punkt.
[hasła pokrewne: nadproże kleina, nadproże stalowe, projekty hal magazynowych ]

Powiązane tematy z artykułem: nadproże kleina nadproże stalowe projekty hal magazynowych