Architektura 21szego wieku : Propozycja konkursowa Opery w Busanie / OODA

Dzięki uprzejmości OODA Projekt Opery Busan w OODA angażuje się w naturalną topografię, wyrażając wielopoziomowy budynek i płynnie integrując różne działania i programy kulturalne.
Dominująca strategia obiegu, elastyczności i koncepcji przepływu zapewnia pełną dostępność, ponieważ tworzy przestrzenie, które zacierają różnicę między budynkiem a krajobrazem, zwiększając płynność między pomieszczeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi, miejscami wewnątrz i na zewnątrz.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Podejście formalne wynika z naturalnej proporcji programu połączonej z inspirującymi tematami (takimi jak morskie muszle – muzyka i motyle typowe dla pacyficznych ryb), które pozwalają budynkowi na przyjęcie własnego niepowtarzalnego uroku i tożsamości.
Formalny obraz z jego żywą i znaczącą obecnością pomaga stworzyć nowojorski punkt orientacyjny dla Korei Południowej jako silny symboliczny głos dla świata niczym kultowy dźwięk muszli w kierunku morza.
Dzięki uprzejmości OODA Opera Auditorium ma pionierską i innowacyjną koncepcję projektową.
Jest tak elastyczny i wydajny, jak elegancko wyrzeźbiony.
Centrum może się obracać wokół siebie, więc w tej samej przestrzeni można mieć Opera z wszystkimi jej wymaganiami, ale także bardziej intymne koncerty i centralne miejsce sceniczne pozwalające zgromadzić publiczność dookoła.
Dzięki uprzejmości OODA Teatr wielofunkcyjny ma swoją własną tożsamość i artykulację.
Zgodnie z koncepcją projektową może być wykorzystywana z wielu perspektyw i potrzeb programistycznych.
Obiekty pomocnicze (restauracje na wysokim poziomie, kawiarnie / bary, sklepy, centrum kongresowe, przestrzeń wystawowa, sala bankietowa, sala konferencyjna itp.) Przepływają przez obie główne struktury, tworząc idealne połączenie między wszystkimi.
Dzięki uprzejmości OODA Obwiednia budynku została opracowana jako ciągła skóra, która jest osadzona na wielu poziomach programu.
Naturalne światło, krzyżowa wentylacja, dostęp i widoki stają się kluczowymi operatorami przejścia między wnętrzem a zewnętrzem.
Organiczna morfologia doskonale łączy się z krajobrazem i ma symbolizować nowego ducha i tożsamość Busan.
Dzięki uprzejmości OODA Architekci: OODA Lokalizacja: Busan, Korea Południowa Zespół: Diogo Brito, Rodrigo Vilas-Boas, Francisco Lencastre, Francisco Rugeroni, Ezhil Vigneswaran, Francisca Lopes dos Santos
[więcej w: projekty hal magazynowych, projekty hal magazynowych ceramiczne, olx żagań ]

Powiązane tematy z artykułem: olx żagań program do projektowania szaf wnękowych projekty hal magazynowych