Architektura 21szego wieku : Skyscraper-mania w Azji i wieczny konkurs na najwyższy budynek świata

W ostatnich latach nastąpił napływ wieżowców ukończonych, zbliżających się do budowy lub proponowanych w Azji.
Pobudzana przez eksponencjalnie rosnącą populację, a tym samym rozwijającą się gospodarkę, Azja przyczyniła się do zwiększenia liczby budynków na światowej liście Supertalla, w porównaniu z innymi połączonymi kontynentami.
Wraz z ukończeniem najwyższego budynku świata o wysokości 828 metrów, Burdż Chalifa w Dubaju, pojawia się propozycja coraz większej liczby struktur, które mają na celu przewyższać przeora i wznieść się do stanu numer jeden.
Więcej o wieżowcach-manii w Azji po przerwie.
Rekordowa liczba drapaczy chmur została ukończona w Azji tylko w ubiegłym roku: Burdż Chalifa w Dubaju, Międzynarodowe Centrum Handlowe w Hong Kongu, Wieża Zifeng, Międzynarodowe Centrum Finansowe w Guangzhou w Chinach.
Oczekuje się, że kolejne lata będą jeszcze bardziej triumfalne dla budownictwa wieżowców, ponieważ globalna recesja spowodowała zatrzymanie lub zaniechanie niektórych projektów przed 2010 r.
Fot.
Robert Lowe Z obecnie budowanych drapaczy chmur, większość będzie karzeć ukończone wieże, które zajmują najwyższą dziesiątą najwyższą pozycję w rankingu budynków, zgodnie z opinią Rady w sprawie wysokich budynków i siedlisk miejskich.
Konstrukcje o wartości mniejszej niż Supertall (400 metrów) staną się przestarzałe w stosunku do gatunku drapaczy chmur z ciągle rosnącym standardem.
Zdjęcie Davidlohra Bueso z 2011 i 2012 roku będzie kontynuowane na tym wznoszącym się trendzie, a więcej drapaczy chmur będzie w pobliżu w tym roku: Makkah Royal Clock Tower w Arabii Saudyjskiej, Princess Tower w Dubaju, Al Hamra Firdous Tower w Kuwejcie, 23 projekt Marina w Dubaj i Emirates Park Towers Hotel & Spa w Dubaju.
W 2014 roku wieża Królestwa w Arabii Saudyjskiej została przedstawiona jako najwyższy budynek świata, wysoki na kilometr.
Zdjęcie użytkownika Flickr: pomarańczowy wtorek.
Używany pod Creative Commons Nowoczesny wysoki budynek drastycznie zmienił się od historycznego odpowiednika; To, co niegdyś było chlubnym przejawem bogactwa i dobrobytu regionu w postaci biurowców, jest obecnie praktyczną odpowiedzią na potrzeby gęstego miasta w zakresie mieszkalnictwa, transportu i urządzeń wielofunkcyjnych.
W Azji, a dokładniej w Chinach, gwałtownie wzrasta popyt na supertalls.
Coraz więcej wieżowców przyjęło program rezydencji; Burdż Chalifa, Wieża Królestwa i Wieża Indii, żeby wymienić tylko kilka.
Fot.
Jussi Mononen Wiele amerykańskich firm architektonicznych dostosowało się do zapotrzebowania Azji na drapacze chmur, 10 najlepszych drapaczy chmur w budowie, 6 zostało zaprojektowanych przez amerykańskie firmy architektoniczne.
W odniesieniu do omawianych projektów, Skidmore Owings & Merrill (SOM), Kohn Pedersen Fox Associates (KPF), Fosters + Partners i Adrian Smith + Gordon Gill czerpią korzyści z szaleńczego wieżowca w Azji.
Wieżowiec jest niewątpliwie architektonicznym symbolem przyszłości i trendem wzrostowym architektury azjatyckiej, co dodatkowo potwierdza znaczenie i znaczenie regionu na całym świecie.
Odniesienia: Rada na wysokich budynkach i środowisku miejskim, Tridib Banerjee i Anastasia Loukaitou-Sideris, Newzglobe, Nadine M.
Post Zdjęcia: Użytkownik Flickr: nelson ebelt, maja_x1, pomarańczowy wtorek, Robert Lowe, Jussi Mononen, Nicolas Lannuzel, Davidlohr Bueso, Adrian Smith + Gordon Gill Architecture.
Adrian Smith + Gordon Gill Architecture
[podobne: olx żagań, leier malbork, płyty warstwowe pruszyński ]

Powiązane tematy z artykułem: leier malbork olx żagań płyty warstwowe pruszyński