Architektura: Design by Data Advanced Master w Paryżu to przełamywanie granic między architekturą i inżynierią

Projet Synapsy Kredyty: Architektura WAO Projekt według Data Advanced Master.
w Computational Design, Digital Manufacturing i Building Technologies zapewnia uczestnikom interdyscyplinarną kulturę projektowania obliczeniowego i wszechstronną wiedzę na temat najnowocześniejszych technologii w dziedzinie architektury parametrycznej, robotyki, cyfrowego wytwarzania i druku 3D dla branży budowlanej.
Zastosowania są otwarte na drugą edycję Design by Data Advanced Master.
w Computational Design, Digital Manufacturing and Building Technologies, otwarcie we wrześniu 2017 roku w Paryżu.
Design by Data zapewnia uczestnikom interdyscyplinarną kulturę projektowania obliczeniowego i wszechstronną znajomość najnowocześniejszych technologii w dziedzinie architektury parametrycznej, robotyki, cyfrowego wytwarzania i druku 3D dla branży budowlanej.
Program jest przeznaczony dla wybranej grupy architektów, inżynierów i projektantów i oferuje różnorodne kursy, warsztaty produkcyjne i prototypowania, konferencje, rozmowy cyfrowe i wydarzenia sieciowe.
Advanced Master jest prowadzony przez prestiżową École des Ponts Paris Tech i odbywa się w wielu miejscach w Paryżu, w tym w centrach innowacji, przestrzeniach coworkingowych, galeriach sztuki i fablabach.
Program jest 12-miesięcznym kursem Executive Part-time (jeden tydzień na miesiąc), w tym ponad 350 godzin nauczania, ostateczny projekt prototypowania, praca dyplomowa i viva.
Poza tygodniowymi sesjami szkoleniowymi, kursami, kandydaci mogą zarówno prowadzić działalność zawodową, jak i rozwijać swoje badania i projekty z wykorzystaniem urządzeń coworkingowych i fablab (pełne członkostwo w ramach opłaty programowej).
Projet Synapsy Kredyty: architektura WAO Kolejne wydanie otwiera się we wrześniu 2017 r.
W Paryżu.
Aplikacje są otwarte na Designbydata.org Temporary Cathedral w Paryżu, 2013 – gridshell materiałów kompozytowych Zaprojektowany przez T / E / S / S + Navier Research Lab (École des Ponts ParisTech) Aby połączyć badania naukowe na wysokim poziomie z ruchem fablab szkoła nawiązała współpracę z najbardziej aktywnymi i tętniącymi życiem lokalami coworkingowymi i fablabami w Paryżu, aby zaoferować studentom najlepsze doświadczenie w zakresie współpracy.
Program oferuje dostęp do przestrzeni coworkingowych i narzędzi do cyfrowej produkcji w ramach oficjalnej międzynarodowej sieci fablab.
Równocześnie głównym partnerem akademickim programu jest Navier Laboratory, mieszana jednostka badawcza École des Ponts ParisTech, IFSTTAR i CNRS który zrzesza ponad 170 osób.
W ramach laboratorium zespół.
Architekturowane materiały i struktury.
zajmuje się badaniami w zakresie inżynierii strukturalnej i mechaniki materiałów, ze szczególnym uwzględnieniem lekkich konstrukcji i złożonych geometrii.
Laboratorium, wraz ze społecznością badawczą Thinkshell, zdecydowanie wspiera program Design by Data, podążając za badaniami naukowców z naukowego punktu widzenia.
O reżyserze: Francesco Cingolani jest architektem, profesorem i współzałożycielem Volumes, centrum innowacyjnego Paryż, w tym przestrzeń coworkingowa, foodlab i fablab.
Francesco jest także współzałożycielem Fab Academy Paris i stowarzyszenia Fab City Grand Paris (fab.city).
Jego projekty i badania koncentrują się na eksploracji nowych obszarów innowacji łączących architekturę i inżynierię.
Pracuję jako architekt od lat w bardzo transdyscyplinarnych środowiskach.
W przypadku praktyk projektowych mających niekonwencjonalne podejście do architektury i budownictwa bardzo trudno jest znaleźć odpowiednie profile do wynajęcia.
Wyraźny przykład został mi przekazany podczas współpracy z Hugh Dutton Associés – hdaparis.com – paryskim biurem projektowym, będącym obecnie partnerem programu Design by Data.
Studio pracuje na styku inżynierii, designu i architektury opartej na wydajności i walczyło o znalezienie profesjonalistów, którzy mogliby wyjść poza granice tych dyscyplin.
Dlatego chcieliśmy stworzyć ten program we współpracy z prestiżową szkołą: naszym celem jest wyszkolenie całej nowej ery architektów i inżynierów kreatywnych – Francesco Cingolani O uczniach: 14 studentów z różnych krajów, w tym z Kolumbii, Australii, Hiszpanii , Francja, Maroko i Indie dołączyły do projektu 2016/2017 Design by Data Advanced Master.
Większość studentów ma doświadczenie w architekturze i inżynierii budowlanej, ale program jest również otwarty na niekonwencjonalne i specjalnie wybrane profile pochodzące ze sztuk cyfrowych i nauk przyrodniczych.
Studenci opracowują projekt badawczy w ciągu roku z ostatecznym prototypem i mogą pracować w ramach Firma zajmuje obecnie stanowisko przedsiębiorcy.
Obecnie realizowane projekty badawcze obejmują: Robotyzujące narzędzia produkcyjne stosowane w tradycyjnym budownictwie kamiennym Fasadowe elewacje Mikro-architektury w przestrzeni publicznej Marka projektowania mebli w oparciu o dane neuronaukowe Zespół konstrukcji skarbca bez użycia
[więcej w: olx żagań, leier malbork, projekty hal magazynowych ]

Powiązane tematy z artykułem: leier malbork olx żagań projekty hal magazynowych