Budownictwo i architektura : Budynek wielofunkcyjny Rossi Sud Complex / DRA & U

Dzięki uprzejmości DRA i U Projekt DRA i U, który ma na celu uwzględnienie działań kulturalnych, pochodzi z badań skorup, ich prawdziwej geometrii, ani idealnej, ani platońskiej.
Analiza rentgenowska tych smukłych ciał dała im możliwość dostrzeżenia niedoborów, odchyleń i zestawu niewielkich niedoskonałości spowodowanych zakłóceniami środowiska podczas rozwoju, co czyni je tak fascynującymi.
Każda powłoka zawiera historię i ciało, które rozwija się z wysublimowaną cierpliwością, gdzie piękno, użyteczność, funkcjonalność i estetyka są ze sobą powiązane, ponieważ niesamowite piękno leży nie tylko w zewnętrznej (to, co widzisz zazwyczaj), ale także czai się w intymności niż ukryty.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Budynek generowany jest przez ciągłą powierzchnię, która spełnia jednocześnie ograniczoną przestrzeń i przestrzeń łączno-rozdzielczą.
Jest on podzielony w taki sposób, aby można było zarządzać obszarami oddzielnie, wśród których znajdują się działania performatywne, pokazy, konwencje, muzea, sport, teatr i gry.
Obszar zewnętrzny składa się ze ścieżek, terenów zielonych, audytorium, placów zabaw dla dzieci oraz areny imprez plenerowych.
Organiczny projekt kwietników, chodników i placów należy traktować jako ruch w przestrzeni, nigdy nie równy sobie.
Dzięki uprzejmości DRA i U Serce geotermalne jest kolejnym mocnym i ważnym punktem projektu.
Cały system ma za zadanie rozproszyć minimalną zawartość energii i systemy samoregulujące, które wykorzystują elementy pasywne naturalnie bioklimatyczne, aby zminimalizować aktywny udział systemów produkcji energii pierwotnej.
W tej perspektywie optymalizacja ogólnej wydajności systemu jest częścią dalszego wyboru innowacyjnych procesów wykorzystujących energię geotermalną o niskiej entalpii do produkcji energii cieplnej do klimatyzacji (która nie jest nieznaczną częścią całkowitego zapotrzebowania) oraz zwrot są dobrze dopasowane do energii generowania energii elektrycznej z fotowoltaiki.
Dzięki uprzejmości DRA i U Ten wybór został stymulowany przez konfigurację geomorfologiczną i hydrogeologiczną tego miejsca, w miejscu produktywnej warstwy wodonośnej, gdzie dokonano jej na półzamkniętej odpowiedniej analizie, która określiłaby potencjalne oddziaływanie na środowisko i człowieka.
W tym przypadku geotermia o niskiej energii jest wykorzystywana zgodnie z zasadą magazynowania energii cieplnej w warstwach wodonośnych.
Wszystkie te strategie pomagają w dalszym usprawnieniu procesu, a nie przy użyciu konwencjonalnych systemów geotermalnych.
Dzięki uprzejmości DRA & U Architects: DRA & U Lokalizacja: Latina, Włochy Partner w cenie: Giorgio Pini Zespół architektów: Simone Luciani, Livia Campana, Flavia Garzia, Simone Coppola, Manlio Leo Współpracownik: Yana Ivanova Inżynier budowy: Studio di Ingegneria Gilberto Sarti Inżynieria serwisowa: Proimpianti Zrównoważony rozwój środowiska: Program Hydroingea: Wielofunkcyjny model budynku: Modelab Zadanie: Status konkursu: druga nagroda Klient: Prowincja Latina Obszar projektu: 24000 m2 Rok projektu: 2010 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości DRA i U
[przypisy: metalzbyt rzeszów, projekty hal magazynowych, restauracja lotos grudziądz ]

Powiązane tematy z artykułem: metalzbyt rzeszów projekty hal magazynowych restauracja lotos grudziądz