Budownictwo wczoraj i dzis : Bing Thom and the Surrey City Centre Library: Jak architekci używają Facebooka i Twittera do publicznego projektowania

Dzięki uprzejmości Bing Thom Architects W obliczu skróconego harmonogramu gromadzenia informacji w Centrum Surrey City Center Libary, Bing Thom Architects (BTA) zwrócił się do mediów społecznościowych, aby uzyskać publiczne informacje w czasie rzeczywistym.
Wynik był spektakularny! W listopadzie 2009 roku Bing Thom, zwycięzca złotego medalu RAIC 2011, otrzymał zlecenie budowy biblioteki o wartości 36 milionów dolarów na 80 000 stóp kwadratowych na przedmieściach Vancouver.
Fundusze na projekt biblioteczny, pochodzące z kanadyjskiej federalnej infrastruktury, nakazały, aby pieniądze zostały wykorzystane w ścisłym terminie lub zaginęły.
Ale mając niewiele czasu na standardową analizę due diligence, BTA uruchomiło stronę internetową biblioteki, stronę na Facebooku, obecność w serwisie YouTube, konto na Twitterze i kanał RSS, zapraszając do publicznego komentowania.
Witryny zostały wypełnione obrazami projektu i zaproszono użytkowników do publikowania własnych zdjęć i tekstów dotyczących ich pomysłów na przyszłą bibliotekę w internetowym.
Podręczniku pomysłów ..
Grupa respondentów była bardziej zróżnicowana niż publiczność, która zwykle pojawia się na publicznych forach.
Największy procent spośród 487 fanów biblioteki na Facebooku ma mniej niż 25 lat.
Drugą pod względem wielkości są kobiety w wieku 35-44 lata.
Zobacz relację FASTCO Design z wykorzystania mediów społecznościowych Bing Thom w projektowaniu Biblioteki Surrey City Center.
[podobne: program do projektowania szaf wnękowych, allegro piły spalinowe, program do projektowania szaf ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro piły spalinowe program do projektowania szaf program do projektowania szaf wnękowych