Budownictwo wczoraj i dzis : Horyzontalny drapacz chmur Steven Holl Architects zdobywa nagrodę American Architecture Award

Dzięki uprzejmości architektów Steven Holl Architekci Steven Holl Architects otrzymali niedawno nagrodę American Architecture Award w 2011 roku dla Horyzontalnego Wieżowca-Centrum Vanke w Shenzhen w Chinach.
Nagrody przyznawane corocznie przez The Chicago Athenaeum: Muzeum Architektury i Wzornictwa oraz Europejskie Centrum Architektury, Sztuka, design i urbanistyka honorują nowe i nowoczesne wzornictwo.
i promować najlepsze z nowej architektury i urbanistyki.
Więcej o projekcie po przerwie.
Zawieszony na ośmiu rdzeniach, w odległości 50 metrów od siebie, konstrukcja Horizontal Skyscraper jest połączeniem technologii mostów wantowych połączonych z betonową ramą o dużej wytrzymałości.
Pierwsza konstrukcja tego typu, ma kable napięciowe niosące rekordowe obciążenie 3280 ton.
Horyzontalny wieżowiec jest innowacyjnym przykładem wielkoskalowego budynku hybrydowego, który rzuca wyzwanie zwykłym typologiom deweloperów.
Budynek unosi się nad krajobrazem, uwalniając go do użytku publicznego i dla unikalnego schematu przywracania ekosystemu.
Po zasadzeniu ponad 45 000 miejsc na 60 000 metrów kwadratowych i dodaniu zielonego dachu budynku, całkowita powierzchnia zasadzona w projekcie jest w przybliżeniu równa powierzchni przed zagospodarowaniem.
Podnosząc budynek z ziemi, projekt jest zarówno budynkiem, jak i krajobrazem, delikatnym połączeniem wyrafinowanej inżynierii i środowiska naturalnego.
W projekcie zastosowano niektóre z najbardziej przyszłościowych strategii zrównoważonego projektowania.
Wykorzystuje recykling szarych ścieków, zbieranie wody deszczowej, zielone dachy, dynamicznie sterowane żaluzje robocze i wysokiej jakości szkło.
1400 metrów kwadratowych paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachu budynku zapewnia 12,5 procent całkowitego zapotrzebowania na energię elektryczną w centrali Vanke.
Surowce odnawialne są wykorzystywane w całej Kwaterze Głównej Vanke do drzwi, podłóg i mebli.
Wcześniej Horyzontalny Wieżowiec został uhonorowany kilkoma innymi prestiżowymi nagrodami, w tym Nagrodą Honorową AIA Architecture, nagrodą Green Good Design Award, a także otrzymał tytuł Najlepszego Zielonego Projektu w konkursie Good Design Is Good Business Awards.
W październiku 2011 r.
The Chicago Atheneaum wraz z Europejskim Centrum Architektury i Urbanistyki zaprezentuje specjalną wystawę wszystkich nagrodzonych budynków podczas corocznego sympozjum Miasto i świat .
w Buenos Aires oraz w związku z 13.
Międzynarodowym Biennale Architektury.
Po zakończeniu sympozjum wystawa obejmie Europę.
[hasła pokrewne: farbex łomża, płyty warstwowe pruszyński, centrostal łódź ]

Powiązane tematy z artykułem: centrostal łódź farbex łomża płyty warstwowe pruszyński