Nowoczesna architektura : Ponowne przyjrzenie się wystawie MoMAs Rising Currents, Strefa 0 autorstwa ARO i dlandstudio

Sarah Blakeley Po przejściu huraganu Irene wydawało się, że wystarczy tylko rzucić okiem na Rising Current, wystawę, która została zaprezentowana w MoMA zaledwie w ubiegłym roku.
Aby dać ci odświeżenie, wystawa była spójną wizytówką pięciu projektów zajmujących się utrzymującą się prawdą, że w ciągu kilku lat nabrzeże nowojorskiego portu drastycznie się zmieni.
Zespół Zero, składający się z ARO i dlandstudio, specjalnie spojrzał na krajobraz dolnego Manhattanu, proponując opracowanie nowego miękkiego i twardego rozwiązania infrastruktury wyłożonego siatką z betonu odlewanego i zaprojektowanymi gruntami i odpornymi na sól roślinami.
Stworzyłoby to zielone drogi, które działają jak chłonne gąbki dla wody deszczowej.
Porowate zielone ulice odnoszą się do codziennych przepływów przypływowych i sztormowych z 3 wzajemnie powiązanymi wysokowydajnymi systemami (sieć parków, mokradeł i bagien morskich soli).
Systemy te zatrzymują przepełnienie ścieków, blokują wyższy poziom morza i łagodzą gwałtowny wzrost.
Rising Current położył nacisk na to, jak ponownie przemyśleć miasto, istotne wcześniej, a jeszcze bardziej naciskając teraz po powodzi z huraganu.
Miejmy nadzieję, że pomysły na rozwiązania, które zostały wygenerowane z wystawy, można teraz rozważyć do wdrożenia.
Więcej informacji o Rising Currents i rozwiązaniu Team Zero po przerwie.
Zorganizowane przez MoMA i PS Centrum Sztuki Współczesnej wystawa Rising Currents została wyreżyserowana przez Barry ego Bergdoll, głównego kuratora architektury Philippe a Johnsona w MoMA.
Bergdoll podzielił port na pięć regionów, które różnią się gęstością, kwadratowymi warstwami i tak dalej.
Zespoły, wszyscy nowojorscy architekci, przynieśli swoje filozofie do konkursu i utworzyli zespoły interdyscyplinarne.
Projekty nie mają być postrzegane jako plan główny, ale raczej każda strefa służy jako strona testowa dla zespołu do eksperymentowania.
Bergdoll wyjaśnił: Twoją misją jest wymyślanie obrazów, które są tak fascynujące, że nie mogą być zapomniane i tak realistyczne, że nie można ich odrzucić. Strefa 0, ARO i dlandstudio Po wystawie, Bergdoll podzielił się tym, że wystawa miała zainicjować rozmowę, która może doprowadzić do znalezienia rozwiązań i ich realizacji: w przeciwieństwie do wielu wystaw, gdzie sam spektakl jest celem docelowym i ostateczną destylacją badanych koncepcji, Powstanie Wystawa Currents miała być zawsze drugim aktem .
w trzyczęściowej produkcji.
Chcieliśmy, aby wystawa rozpoczęła dialog na temat pilności zmian klimatycznych i wzrostu poziomu mórz wśród urzędników publicznych, decydentów i ogółu społeczeństwa.
Możliwe.
Trzecie akty.
Być może niektóre z rozwiązań zaproponowanych przez architektów na wystawie faktycznie zrealizowane lub w celu powtórzenia modelu warsztatów i modeli wystawowych Rising Currents w innych lokalizacjach, które stoją przed podobnymi wyzwaniami związanymi z podniesieniem poziomu morza.
Rising Currents Strefy Strefa 0, ARO i dlandstudio Strefa 0, ARO i dlandstudio
[więcej w: olx żagań, nadproże kleina, allegro piły spalinowe ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro piły spalinowe nadproże kleina olx żagań